Jak odciąć się od pracy na urlopie?

Urlop to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Czeka na niego również niejeden programista php, który chce chociaż na chwilę oderwać się od monitora od rodzących się w pracy problemów. Nie zawsze jest to jednak proste. Nowoczesna technologia podczas urlopu staje się bowiem dużo bardziej uciążliwa, kiedy okazuje się, że szef wciąż dzwoni w jakiejś ważnej sprawie lub też koledzy kontaktują się, bo mają problemy. Nawet jeśli nikt nie kontaktuje się z nami, czasem nawet trudno przestać myśleć o pracy. Jak poradzić sobie z tym problemem i naprawdę wypocząć w wakacje?

Programista php, który chce zapomnieć o obowiązkach zawodowych, powinien zdecydować się na zostawienie laptopa w domu. Oczywiście wiele osób powie, że przecież to świetne źródło rozrywki, jednak ktoś, kto większość dnia spędza przed monitorem, powinien poszukać innych sposobów na odpoczynek. Komputer może kusić, aby chociaż na chwilę zajrzeć na skrzynkę mailową, co jest prostą drogą do spędzenia kolejnych kilku godzin na mailowaniu z osobami z pracy.

Programista php powinien też pomyśleć o bardziej aktywnych wakacjach. To dobry moment, aby trochę się rozruszać i zadbać o zdrowie. Odcięci od pracy na pewno będą sprzyjać dłuższe wędrówki, spacery po plaży lub chociażby sporty wodne. Najważniejsze jest jednak to, aby zupełnie rozstać się z komunikatorem firmowym oraz wyłączyć służbowy telefon.

  • Opublikowany przez Paweł
  • Lipiec 10, 2018
  • 0 Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *