Jak odpocząć od komputera jako programista php?

Stała praca przed komputerem potrafi zmęczyć bardziej niż cokolwiek innego. Nie jest zbyt korzystna dla naszego zdrowia, a na nieszczęście przed monitorem spędzamy coraz więcej czasu. Ten problem dotyczy szczególnie osób, które właściwie dziewięćdziesiąt pięć procent życia zawodowego spędzają przy biurku. W grupie tej przodują oczywiście wszyscy, którzy podjęli pracę jako programista php. Czy programista taki ma szansę w ogóle odpocząć od komputera, jeśli czasem zdarzają mu się nadgodziny, a w domu zawsze coś trzeba załatwić za pośrednictwem sieci?

Oczywiście najlepszym sposobem na to, żeby programista php odpoczął od komputera, jest wyjazd na urlop. To właściwie dla niego jedyna szansa, aby naprawdę odciąć się od obowiązków związanych z pracą przed ekranem. Oczywiście są jeszcze weekendy, ale również w ich czasie może nas kusić, żeby popracować dodatkowo i zarobić trochę więcej po godzinach. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjazd na wakacje, koniecznie musimy umówić się sami ze sobą, że nie będziemy korzystać z żadnych urządzeń elektronicznych. Warto zrezygnować nawet z wchodzenia na media społecznościowe lub na skrzynkę mailową.

Dlaczego programista php powinien robić sobie taki detoks? Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu jego umysł odpocznie na chwilę od typowych działań, co może pomóc mu po powrocie z urlopu pracować jeszcze efektywniej.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 25 lipca, 2018
  • 0 Komentarze
Tagi: odpoczynek, programista php, urlop

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *