Programista php: młody czy doświadczony?

W dzisiejszych czasach w każdej firmie, w której istnieje pewien system komputerowy, przynajmniej od czasu do czasu potrzebny jest programista php, który pomoże najpierw zbudować sieć wewnętrzną, a później będzie koordynował jej działanie. Nie jest jednak łatwo odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy lepiej, jeśli w naszej firmie pracować będzie programista z dużym doświadczeniem, czy też raczej osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem, ale jest uzdolniona oraz chętna do nauki. Kogo wybrać?

To czy w naszej firmie potrzeby jest młody programista php, czy raczej bardziej doświadczona osoba, zależy od bardzo wielu czynników. Jeśli mówimy o dużej firmie, która ma duży budżet na szkolenia, być może dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie kogoś z mniejszym doświadczeniem, kto wykazuje duże chętni do nauki. W takim modelu trzeba co prawda dać czas na wyedukowanie specjalisty, jednak może być to tańsze rozwiązanie, a co więcej, może nauczyć kogoś, dokładnie takich umiejętności, jakich oczekujemy.

Doświadczony programista php to natomiast osoba, z którą powinna współpracować mniejsza firma, która zupełnie nie zna się na aspektach programowania, a co z tym idzie, musi znaleźć komuś, komu będzie można powierzyć wdrażanie zaprojektowanych rozwiązań. Nie zawsze będzie on zatrudniony na etat. Często będzie to osoba, z którą współpraca przebiegać będzie projektowo.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 4 lipca, 2018
  • 0 Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *