Przyszły programista PHP – co trzeba wiedzieć o studiach na tym kierunku?

Na temat studiów informatycznych krąży bardzo wiele mitów. Niektórzy uważają, że są one absolutnie zbędne, ponieważ nie uczą rzeczy praktycznie przydatnych w pracy. Wiele osób ma przekonanie, że wystarczy pójść na kurs przeznaczony dla programistów, aby mieć fach w ręku. Tymczasem wciąż wiele osób podejmuje studia informatyczne, a później z sukcesem znajduje pracę jako programista PHP. Jaka jest więc prawda?

Czy opłaca się studiować?

Wiele osób uważa, że nie trzeba iść na studia informatyczne. Tę tezę zdaje się potwierdzać fakt, że wielu programistów PHP jest samoukami, którzy wsparli się co najwyżej udziałem w hackatonach lub bootcampach. Nie zauważa się jednak, jak wiele musieli się oni nauczyć samodzielnie. Część z tej wiedzy można nabyć, biorąc udział w zajęciach na studiach. Są one podawane w skondensowanej formie, dlatego też mogą być bardziej przyswajalne. Nie każdy jednak preferuje naukę w większej grupie. Nie każdy jest też w stanie dopasować się do narzuconego grafiku zajęć.

Wiele osób narzeka na program studiów informatycznych. Pojawiają się głosy, że przekazywane informacje nie są tak przydatne, jak być powinny. To powoduje, że niektórzy zniechęcają się do studiowania. Z drugiej strony jednak pomocny może być po prostu wybór odpowiedniej uczelni. Nie wszystkie bowiem mają taki sam program studiów dla programistów PHP.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 31 października, 2019
  • 4 Komentarze
Tagi: studia
4 Komentarze
Thomas
Wiedza absolwent w informatyki bedzie wyjatkowo rozlegla, przy jednoczesnym jej ukierunkowaniu i dostosowaniu do wymog w tej konkretnej dziedziny. To nie tylko wiedza og lna z zakresu informatyki, ale przede wszystkim odnoszaca sie do przetwarzania, skladowania, przenoszenia i bezpieczenstwa informacji, kt re przekazywane sa w formie elektronicznej. Umiejetnosci przyszlych informatyk w sa naczelnym celem ksztalcenia na tym kierunku. Wiedza teoretyczna stanowi tylko podstawe do wykorzystywania jej w praktyce. Zatem przyszli informatycy posiadaja wysoko rozwiniete kwalifikacje z zakresu tworzenia programowania, konstruowania sieci informatycznych, rozwiazywania problem w z zakresu interdyscyplinarnych dziedzin inzynierskich. W dobie powszechnej cyfryzacji i informatyzacji osoby, kt re koncza ten kierunek, musza byc przygotowane do wsp lpracy z konstruktorami, mechanikami, automatykami, czy architektami.
Leszek
Studia informatyczne to taka podstawa. W praktyce umiejętności się nabywa dopiero w pracy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *