Czy warto uczyć się programowania w PHP?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem, muszą zastanowić się, który język wybrać. Jednym z częściej wybieranych na początek języków jest PHP. Dlaczego właśnie w tym kierunku warto iść? Czy nauka jest bardzo wymagająca oraz czy programowanie PHP na pewno jest warte, aby poświęcać wiele czasu na naukę?

W dzisiejszych czasach jest wielu sceptyków, jeśli chodzi o język PHP. Uważają bowiem, że dużo bardziej rozwojowe jest programowanie w Java. Jednak rzeczywistość pokazuje co innego. Tak naprawdę potrzebni są bowiem specjaliści w każdym języku. Jeśli chodzi o PHP, to dzięki niemu działa prawie osiemdziesiąt procent stron internetowych. Już te statystyki powinny jednoznacznie przekonać Cię, że umiejętność kodowania właśnie w tym języku z pewnością okaże się przydatna. Znajomość tego języka daje Ci szansę zatrudnienia w bardzo wielu miejscach pracy.

Znawcy tematu programowania w PHP podkreślają, że sytuacja tego języka jest bardzo stabilna. Nie musisz więc bać się, że za jakiś czas cała Twoja nauka pójdzie na marne. Raz zainwestowane pieniądze z pewnością szybko Ci się zwrócą, jako że na rynku pracy wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów w tym zakresie. Naukę tego języka możesz też rozpocząć wyłącznie dla samego siebie. Przyda Ci się, jeśli prowadzisz hobbystycznie stronę internetową lub rozkręcasz własny biznes internetowy.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 22 sierpnia, 2019
  • 0 Komentarze
Tagi: kariera zawodowa, programista php

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *