Jakie szanse na rynku pracy ma programista php?

Programista php to jeden ze stale potrzebnych na rynku zawodów. Wiele osób związanych z IT marzy właśnie o pracy jako programista w tym języku. Jest tak ze względu na stosunkową łatwość uczenia się w tej określonej dziedzinie oraz niski próg wejścia na rynek. Php to również język chętnie wybierany przez początkujących ze względu na możliwość dość prostego przebranżowienia się w przyszłości na inne języki programowania. Jakie szanse oferuje rynek pracy programistom specjalizującym się właśnie w tym języku?

Programowanie w języku php ma tak wiele zwolenników, jak i przeciwników. Powszechnie uważa się, że jest to jeden z najłatwiejszych do nauki kodów, co bezpośrednio przekłada się na jego jakość. Może się wydawać, że nie nadaje się on do realizowania bardzo złożonych projektów, dlatego stanowi pewne ograniczenie dla osób chcących w przyszłości awansować na coraz wyższe stanowiska. Będę jednak naprawdę dobrym wyborem dla kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę z branżą IT.

Programista php może liczyć na bardzo dobre zarobki, w porównaniu do innych zawodów o podobnym stażu pracy. Średnie wynagrodzenie programisty to od pięciu do siedmiu tysięcy złotych brutto. Senior developer zarobi jeszcze więcej. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób od najmłodszych lat szkoli się właśnie w takim kierunku.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 23 listopada, 2017
  • 0 Komentarze
Tagi: programista php, senior developer, wynagrodzenie

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *