Czy kobieta może pracować jako programista php?

Programista php to zawód, który wciąż podejmują głównie mężczyźni. Kobiety ciągle mniej chętnie decydują się na studia informatyczne oraz rozwój w kierunku IT. Zapewne wpływa na to wiele czynników, ale jednym z nich jest na pewno przekonanie, że dziewczynki gorzej radzą sobie z matematyką, które zniechęca wiele z nich wyboru kierunków opartych o zagadnienia analityczne. Oczywiste jest jednak to, że każda kobieta może zdecydować się na karierę jako programista php.

Chociaż dzisiaj większość osób, które pracują jako programista php to mężczyźni, można się domyślać, że z biegiem czasu zupełnie ulegnie to zmianie. Dlaczego? Głównie dlatego, że współcześnie dzieci od najmłodszych lat uczy się podstaw programowania, nie dzieląc tej wiedzy ze względu na płeć. Staje się ona uniwersalną umiejętnością, która pozwoli wielu osobom lepiej odnajdować się w rozwijającym się świecie.

Bardzo możliwe, że wiele kobiet podejmie pracę jako programista php przede wszystkim ze względu na naprawdę duże, a w przyszłości zapewne rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Wybór taki będzie po prostu opłacalny, a prestiż zawodu programisty może znacząco wzrosnąć. Trzeba mieć jednak oczywiście świadomość, że nie wszystkie panie będą czuły się dobrze w takiej pracy, tak samo, jak nie każdy mężczyzna preferuje całodniową pracę przed komputerem.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 26 września, 2018
  • 0 Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *