Programista PHP – czy może zostać kierownikiem projektu?

Niejeden programista PHP po kilku latach pracy ma zdecydowanie dość programowania. Wiele osób marzy więc o tym, aby awansować na stanowisko kierownicze. Wśród programistów jednak tylko niektórzy mają predyspozycje do tego, żeby móc zarządzać zespołem. Pracę programisty często wybierają bowiem osoby, które nie przepadają za typową pracą zespołową.

Co w takim razie musi się stać, żeby z programisty PHP zamienić się w kierownika projektu?

Programista, który chce zostać kierownikiem projektu, powinien zadbać o rozwijanie kompetencji miękkich oraz tych związanych z zarządzaniem projektem. W branży informatycznej zwykle kładzie się duży nacisk na szkolenia. Wśród osób, które wyróżniają się spośród innych programistów, pracodawcy chętnie wybierają więc tych, którzy dobrze radzą sobie z pracą. Następnie oferują im doszkolenie się w zakresie prowadzenia projektów. Tym samym zyskują pracownika, który z jednej strony wie z doświadczenia, jak wygląda praca nad projektem z pozycji programisty, ale również będzie potrafił koordynować zespół.

Jeśli programista php myśli o karierze kierownika projektu, powinien sam wychodzić z inicjatywą wykonywania zadań, które mogą odciążyć kierownika. W ten sposób może z jednej strony sporo się nauczyć, a z drugiej pokazać jako osoba z potencjałem na zarządzającego zespołem.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 30 stycznia, 2020
  • 0 Komentarze
Tagi: kariera zawodowa, wymagania

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *