Jakie cechy powinien mieć programista php w start-upie?

W dzisiejszych czasach trudno o start-up bez programisty. Większość nowatorskich rozwiązań opartych jest o programy komputerowe. Dlatego też dobrze dobrany specjalista to skarb dla każdej firmy. Wydawać by się mogło, że jakikolwiek programista z dużym doświadczeniem sprawdzi się w nowej firmie. Start-upy wyróżniają się jednak swoimi prawami. Nie każdy bardzo doświadczony pracownik się w nich odnajdzie.

Jakie cechy powinien mieć więc programista PHP, aby odczuwać satysfakcję z pracy w tego typu firmie?

Programista PHP w start-upie powinien umieć odnaleźć się w bardzo zmiennym środowisku. Tutaj zdecydowanie nie sprawdzą się osoby, które lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane oraz poukładane. W takich firmach często znienacka pojawiają się problemy, które trzeba na bieżąco rozwiązywać. Może też zdarzyć się, że wprowadzony na rynek produkt zupełnie się nie sprawdza, co może zmusić start-up do zamknięcia działalności. Programista PHP musi być na to gotowy.

Z drugiej strony praca w środowisku start-upowym może być dużo bardziej satysfakcjonująca niż inne formy współpracy. Zwykle jest to praca przy innowacyjnych projektach. Programista ma też realny wpływ na efekty pracy. Najczęściej nie ma do dyspozycji całego zespołu, więc wiele rzeczy musi robić sam. Jednak dzięki temu zyskuje szansę na wykazanie się.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 3 grudnia, 2019
  • 0 Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *