Na co programista php narzeka w pracy?

Według wielu osób praca jako programista php to zdecydowanie wymarzony zawód, na który absolutnie nie wolno narzekać. Rzeczywistość często okazuje się jednak inna, a praca polegająca na programowaniu może stać się niezwykle nużąca, stresująca lub powtarzalna. Na co zatem może narzekać ktoś, kto od dawna programuje? Z jakimi trudnościami się zmaga?

Pierwszy problem, z jakim musi zmierzyć się programista to konieczność spędzania większości czasu przed komputerem. Na początku może wydawać się to tylko przyjemnością, szczególnie jeśli jesteśmy samotnikami i stawiamy raczej na pracę samodzielną, a nie współpracę z innymi. Po kilku latach takiej pracy takie podejście może się jednak nam znudzić. Jeśli dodatkowo zdecydowaliśmy się na pracę zdalną, znalezienie towarzystwa może okazać się problematyczne.

Kolejnym problemem, z jakim muszą zmagać się programiści, jest niejednokrotnie słaby sprzęt. Wiele mniejszych firm nie widzi zalet inwestowania w nowy sprzęt, a co za tym idzie, pracownicy muszą korzystać z wysłużonych urządzeń, a ich praca zajmuje znacznie więcej czasu. Programiści zmuszeni są niejednokrotnie również do narzekania na brak szkoleń. Na tym znów często oszczędzają mniejsi przedsiębiorcy. Brak rozwoju, szkoleń oraz możliwości pracowania na odpowiednim sprzęcie potrafi skutecznie zniechęcić programistę do pracy w danej firmie, szczególnie że zwykle nie musi on narzekać na brak konkurencyjnych ofert.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 28 czerwca, 2018
  • 0 Komentarze
Tagi: programista php, warunki pracy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *