Jak negocjować wynagrodzenie z pracodawcą jako programista php

Programista php to stanowisko bardzo opłacalne. Specjaliści z tej dziedziny zwykle nie muszą się martwić o to, że będą ledwo łączyć koniec z końcem. Co więcej, ich pozycja negocjacyjna jest naprawdę bardzo dobra, jako że w branży, w której pracują, konkurencja nie jest zbyt duża. Za dobrego programistę pracodawcy są w stanie naprawdę dobrze płacić. Mimo to część osób poszukujących pracy ma problem z negocjowaniem wyższych stawek. Jak mogą się do tego przekonać?

Programista php, który stara się o nowe stanowisko, powinien się w pierwszej kolejności zastanowić nad tym, jak bardzo cenna jest wiedza, którą posiada. Jak to oszacować? Po pierwsze należy wziąć pod uwagę staż zawodowy, ale również ilość czasu, który włożyło się w to, aby móc pracować w zawodzie. Po drugie, warto sprawdzić, jakie są aktualne średnie stawki w branży. Trzeba również wycenić czas, jaki wkłada się w samą pracę. Kiedy rekruter zapyta nas, ile chcielibyśmy zarabiać, lepiej powiedzieć więcej niż mniej. Dlaczego? Po to, aby pozostawić sobie pole do negocjacji. Być może również trafimy na kogoś, kto od razu zaakceptuje wyższą stawkę, jeśli tylko będziemy w stanie uzasadnić, dlaczego nasza praca jest warta właśnie tyle.

Jeśli już pracujemy jako programista php, ale chcielibyśmy zarabiać więcej, warto rozpocząć z szefem rozmowę o podwyżce, jednak wcześniej warto potrenować zdolności negocjacyjne oraz przygotować się merytorycznie do rozmowy.

  • Opublikowany przez Paweł
  • 19 marca, 2018
  • 0 Komentarze
Tagi: podwyżka, wynagrodzenie

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *